TOKAT - VALİMİZ ALMUS BELEDİYESİ KAPALI YÜZME HAVUZU VE BELEDİYE PARKI AÇILIŞINA KATILDI

Valimiz Sayın Şerif YILMAZ, Almus Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı yüzme havuzu ve Belediye Parkı açılışına katıldı.

Belediye Parkı’nda düzenlenen açılış törenine Valimizin yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat Milletvekilleri Av. Zeyid ASLAN, Dr. Şükrü AYALAN ve Dilek YÜKSEL, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Almus Kaymakamı Ahmet ODABAŞ, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşması Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin ARIKAN tarafından yapıldı. ARIKAN konuşmasında; yaptıkları parkın maliyetinin tamamını kendi öz kaynaklarından karşıladıklarını ve 170 bin TL’ye malolduğunu, 170 m2’lik kapalı alanı olduğunu ifade etti.

ARIKAN sözlerine şöyle devam etti;

“…Havuzumuz yarı olimpiktir. Önceki yıllarda havuzumuzun bulunduğu yer Süleyman Arslan Parkı olarak kullanılıyordu, burayı devraldık. Havuzu yaptığımız yer başlangıçta kapalı halı saha olarak planlandı, topografik yapısıda göz önünde bulununca  50*26 ölçülerinde üstü kapalı halı saha, altında da 20*10 ölçülerinde saunası ve diğer müştemilatını üzerinde barındıran yarı olimpik modern bir havuz yaptık. Bu tesislerin hayata geçirilmesinde başından sonuna kadar katkılarını esirgemeyen Sayın Valimize, milletvekillerimize ve tüm çalışanlarıma şükranlarımı arz ediyorum” 

Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat Milletvekili Dilek YÜKSEL konuşmasında yeni yapılan hizmetleri görünce vatandaşlarımızın ayrı bir heyecan duyduğunu belirterek; “Bizler milletvekilleri olarak İlimizde yapılan yatırımları Ankara’da takip ederken aynı heyecanı ve coşkuyu yaşıyoruz. Ülkemizin pek çok yerinde olmayan nadide yatırımlar Tokatımızın güzel ilçesi Almus’a bir bir kazandırılıyor. Bu konuda bizlerin de katkısı olmakla birlikte gerçek anlamda teşekkürü Sayın İlçe Kaymakamımız  ve Belediye Başkanımız hak ediyor” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat Milletvekili Dr. Şükrü AYALAN her hizmetin yapılmasında kalbim bir kata daha hızlı çarpıyor diyerek Belediye Başkanı Hasan Hüseyin ARIKAN’ın ilk aday olduğun da Almus’a güzel hizmetler yapacağına kâni olduğunu, Türkiye’de Almus ölçeğinde bir ilçede Almus’ta olduğu gibi TOKİ evlerinin olmadığını söylerek; “…Bu hizmetlerde milletvekilleri olarak elbette bizlerin katkısı vardır ama önemli olan girişimde bulunmak ve takipçi olmaktır” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat Milletvekili Av. Zeyid ASLAN ise konuşmasında bundan 6-7 yıl önce Almus’a dışarıdan bir misafir geldiğinde yatacak yeri olmadığını belirterek “…Bugün Belediye Başkanımızın emek ve gayretiyle otelinden çevre düzenlemesine kadar, yollarından turizme açılacak kapılara kadar Almus’ta her alanda son yıllarda önemli çalışmalar yapıldı. Tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte belediyemizle de el ele vererek Almus’ta yaşayan insanımızın yaşam kalitesinin yükselmesi için elimizden geldiği kadar gayret ve çaba gösteriyoruz” diye konuştu. 

ASLAN konuşmasında Almuslulara Almus-Tokat yolu ile ilgili bir de müjde verdi. Milletvekili ASLAN konuyla ilgili şunları kaydetti;

“Ulaştırma Bakanımız İlimizi ziyaret ettiğinde Almus’a da geldiler ve biz bu ziyaretinde Almus yolunu da incelemesini istedik. Sayın Bakanımız o gün Almus yolunda viraj diye tabir ettiğimiz bazı kör noktaların yeniden düzenlenmesi ile ilgili Karayolları Bölge Müdürümüze talimat verdi. Bunun üzerine de Bölge Müdürlüğü yolun 4-5 tane ciddi kör noktasında güzel çalışmalar yaparak düzenledi. Ancak bu yeterli değildi. Biz Almus’un turizm potansiyelini bilen milletvekilleri olarak Almus’un Orta Karadeniz Bölgesi’nin en önemli turizm merkezi haline gelebilmesi için bu yolun yeniden yapılması için Sayın Bakanımız ve Müsteşarımızdan ricada bulunduk. Sayın Bakanımız talimat verdi. Tokat-Almus yolunun yeniden yapılmasıyla ilgili proje çalışması şu an devam ediyor. Bugün Almus’ta açılışını yapacağımız tüm tesislerin Almuslu kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Son olarak kürsüye gelen Valimiz Sayın Şerif YILMAZ, Almus’ta merkezi hükümetimiz, Özel İdare desteği ve Belediye tarafından yapılan tesislerin açılışının gerçekleştirileceğini belirterek açılışı yapılacak tesislerin son iki-üç yıl içerisinde yapımına başlanan ve bitirilen tesisler olduğunu ifade etti. Bu tesislerin yapılmasıyla ilgili herkesin büyük emek verdiğini belirten Valimiz;

“…Belediyemiz tarafından yaptırılan bu parkta hemşerilerimizle birlikte çay içtik. Kısa süre içerisinde park yeniden düzenlenerek nezih bir ortama dönüştürüldü. O gün ile bugün arasında ki farkı sizler benden çok daha iyi görüyorsunuz. Aynı şekilde Belediyemiz tarafından yaptırılan yüzme havuzu da çoğu ilde bulunmayan bir tesistir. Ağustos ayı sonu itibariyle de Almus Kapalı Spor Salonumuz çevre düzenlemesiyle birlikte hizmete girecek. Meslek Yüksekokulumuzun açılışını da Üniversitemizin de açılış tarihine tekabül edecek şekilde gerçekleştireceğiz. Son iki-üç yılda yapılan bu kadar tesis her ilçeye nasip olmaz” diye konuştu.

TUFANTEPE TESİSLERİ

Valimiz Sayın Şerif YILMAZ, Almus Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerin açılışında yaptığı konuşmada yıllardır atıl durumda bulunan Tufantepe Tesisleri ile ilgili de vatandaşlarımıza bir müjde verdi. Valimiz kısa süre içerisinde Tufantepe Tesisleri’nin vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını belirterek şunları kaydetti;

“Yıllardan beri boş kalan, İl Özel İdaresi tarafından yaptırılıp uzun dönem Orman Teşkilatına intikal ettirilen, atıl duran Tufantepe Tesisleri var. Yakın bir zaman önce 2B Kanunu ile yasal bir düzenleme yapıldı. İnşallah bu düzenlemeyle Tufantepe’yi de çok kısa bir süre içerisinde 2B kapsamında tekrar İl Özel İdaresi’ne almak suretiyle Tokatlının özellikle Almus’un ve turizmin hizmetine vermiş olacağız. Yıllardan beri atıl kalan bu tesisi de inşallah tekrar sizlerin hizmetine sunmuş olacağız”

Almus Belediyesi tarafından yaptırılan tesislerin İlimize, Almus’a, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dileyen Valimiz tesislerin yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanı Hasan Hüseyin ARIKAN olmak üzere herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin ARIKAN tarafından Valimiz Sayın Şerif YILMAZ başta olmak üzere, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri Av. Zeyid ASLAN, Dr. Şükrü AYALAN ve Dilek YÜKSEL ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN’e Almus’a kazandırılan hizmet ve eserlerin tamamında vermiş oldukları katkı ve desteklerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Tören sonunda Almus Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı yüzme havuzu ve Belediye Parkı protokol tarafından kurdele kesilerek açıldı. 

Almus'ta ki açılış programı kapsamında Valimiz ve beraberindeki heyet Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Almus'ta yaptırılan cami , konferans salonu, kur'an kursu ve pansiyondan oluşan Türkiye Diyanet Vakfı Külliyesi inşaat alanında da incelemelerde bulundu.

15.07.2012 - 11:08 - H.B.
Tokat Valiliği