DENİZLİ -Hayırsever Abalıoğlu Denizli'ye, 4 Milyon Liralık Endüstri Meslek Lisesi Yaptırıyor..

            Protokol törenine Vali Yavuz Erkmen ve hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu ve okulun projesini ücretsiz yapacak olan Çıralı Grup adına Mimar Erhan Çıralı katıldı.
            Vali Yavuz Erkmen, güzel bir olaya tanıklık ettiklerini ve bu güzelliği yaşatan Orhan Abalıoğlu ve kendisine destek olan Erhan Çıralı’ya teşekkür ederek, “ Orhan Abalıoğlu Denizli ekonomisine hayat veren, başarılı şekilde üretim yapan, Türkiye’deki ilk 500 firma açıklandığı zaman Denizli’nin gururu olmuş bir büyüğümüz. Geçtiğimiz yıllarda kendisi 32 derslikli bir okul yaptırmıştır. Bugün de yeni bir okul için protokol imzalayacağız. Bu protokolle de 40 derslikli Endüstri Meslek Lisesi olarak yeni bir okul yaptıracak. Tüm Denizlililer adına kendisine çok teşekkür ediyoruz. Denizli eğitim anlamında çok iyi bir seviyede. Ama bizim için önemli olan bir taraftan fiziki eksikliğimizi tamamlamak, bir taraftan da eğitimdeki seviyemizi düşürmemek olacaktır. Bu doğrultuda bütün okullarımızın normal eğitime geçmesi, dersliklerinin yeterli hale gelmesi, sosyal donatılarının olması bu seviyenin yükselmesinde çok katkı yapacaktır” dedi ve okulun altyapısının hazırlanmasını sağlayan Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye de teşekkür etti.  
Vali Erkmen, okul yaptırırken bazı okullara öncelik verip bazılarına önem vermemeleri gibi bir durumun söz konusu olamayacağını ve kendileri için butün okullarını eş değer öneme sahip olduğunun altını çizerek, “Bizim hiçbir okulumuzu istememe ya da birini daha önce ya da daha sonra isteme gibi bir lüksümüz olamaz. Bizim için tüm okullarımız çok değerli. Orhan Bey, Endüstri Meslek Lisesi gibi maliyeti çok olan bir okulu yapmak istemiştir. Bize de diğer okulu siz yapın demiştir. Yani engelli çocuklarımızın yararlanabileceği bir okul. Ama bu okulun şu an bir aciliyet anlamında hemen devreye girme gerekliliği yok. Diğer okulu devlet olarak biz yapacağız. Bu konuda Denizli Belediyesi imar planında gerekli çalışmaları yaptı” dedi.
Hayırsever işadamı ,Orhan Abalıoğlu da  yatırımları çok sevdiğini ve bunların içinde eğitim yatırımlarının ayrı bir önem ifade ettiğini belirterek, “ Eğitim için okul yaptırmayı çok isterim. Sanayici olduğumuz için meslek lisesi yapmak bize daha uygun geldi. En zorunu, en büyüğünü ve en güzelini seçtik. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.
            Konuşmaların ardından okulun yapımına ilişkin protokol Vali Erkmen, hayırsever işadamı Abalıoğlu, Belediye Başkanı Zeybekci, okulun projesini ücretsiz yapacak olan Çıralı Grup adına Mimar Erhan Çıralı tarafından imzalandı.