AYDIN - Köşk İlçemizde, Meslek Yüksek Okulu’nun Temeli Atıldı.

 

    İlimiz Köşk İlçesinde Düzenlenen Bir Törenle, ADÜ Rektörlüğüne Bağlı Meslek Yüksek Okulu’nun Temeli Atıldı.

    Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması ile başlanılan törene, İlimiz Valisi Hüseyin Avni COŞ, İlimiz Milletvekili Atilla KOÇ, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alev KARAGÖZLER, İl Emniyet Müdürü Tacettin KURT, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim AKTEMUR,  Köşk İlçesi Kaymakamı  İsmail SOYKAN ve Belediye Başkanı Rıfat Kadri KILINÇ, Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, İl Genel Meclisi Üyeleri, daire müdürleri, İşadamları ile davetliler  katıldı.

    Törende, Belediye Başkanı Rıfat Kadri KILINÇ, ADÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alev KARAGÖZLER, Köşk Kaymakamı İsmail SOYKAN ve İlimiz Milletvekili Atilla KOÇ, yaptıkları konuşmalarında, Köşk Meslek Yüksek okulunun İlçemize hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, emeği geçenlere teşekkür ettiler.

    -VALİ COŞ, İLİMİZ VE İLÇELERİNE BÖYLE ESERLER ÇOK YAKIŞIYOR.

    -AYDIN’IN EN ÖNEMLİ KURUMLARINDAN BİR TANESİ ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİDİR.

    Köşk ilçemizin geleceği için en önemli kuruluşlardan birisinin temelinin atılacağı tören  münasebetiyle bir arada olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Vali COŞ, maddi ve manevi yönden destek vererek, Köşk Meslek Yüksek okulunun temelinin atılmasına sebebiyet verenleri tebrik edip,  teşekkür etti.

İlimiz ve İlçelerine böyle eserlerin çok yakıştığını söyleyen Vali COŞ, kendilerine düşen görevin de, bu tesisi bir an önce bitirmek olduğunu, bu bilim yuvasının bitirilmesi halinde, Köşk ilçesinin Sosyal, ekonomik, kültürel gelişiminin çok daha hızlanacağını ve bunun maddi ve manevi sonuçlarını da inşallah hep beraber göreceklerini söyledi.

    Temel hedeflerinden bir tanesinin, Adnan Menderes Üniversitesi’nin bütün kurum ve kuruluşlarının her anlamda nicelik, nitelik itibariyle gelişmesidir diyen Vali COŞ,  Aydın’ın en önemli kurumlarından biri olarak, Adnan Menderes Üniversitesi’ni gördüklerini belirtti.

    Vali COŞ, konuşmasını şu sözlerle tamamladı. Adnan Menderes Üniversitemizi her yönden geliştirmek için, değerli Aydın’lı hemşehrilerimizin de  maddi ve manevi katkılarıyla, üniversitemizin değerli yöneticileri ile hep beraber gerçekleştireceğiz. Temelini atacağımız bu bilim yuvasının, inşallah açılışını da  tekrar birlikte yapacağız temennisiyle, hepinize sevgilerimi ve saygılarımı arz ediyorum dedi.

    Konuşmaların ardından, folklor ekibi halk oyunları gösterisinin ardından, Vali COŞ ve katılımcılar,  tarafından, hayırlı olsun temennisinde bulunarak,  Köşk Meslek Yüksek Okulunun temelini attılar.