AYDIN - Bozdoğan Rasim MENTEŞE İlçe Hastanesi Hizmete Açıldı

 

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlanılan açılış törenine,  İlimiz Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ, Milletvekili Ahmet ERTÜRK, ADÜ Rektörü Prof. Dr.Şükrü BOYLU, İl Sağlık Müdürü Dr.Hüsnü TIRPANCI, İl Genel Meclis Başkanı Akan EVREN, Bozdoğan İlçe Kaymakamı Burak Atilla TAVAS, İlçe Belediye Başkanı S.Tümer APAYDIN, Daire Müdürleri, GEKA Sekreteri (Güney Ege Kalkınma Ajansı) Mehmet AYDIN, Hastanenin yapımını üstlenen hayırsever aile Rasim MENTEŞE ve eşi Nuran MENTEŞE ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Folklor ekibinin halk oyunları gösterisinin ardından açış konuşmasını yapan İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr Mesut KAVAKLI, Bozdoğan İlçesine en yakın ikinci basamak sağlık kuruluşunun 30 Km uzaklıktaki Nazilli Devlet Hastanesi oluğundan, İlçeye kazandırılan entegre hastanenin bölge halkına hayırlı olmasını temenni ederek, hayırsever MENTEŞE ailesine ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Dr.KAVAKLI, 2 Milyar 200 Bin TL.’ye mal olan hastanenin tamamını hayırsever vatandaşımız Rasim MENTEŞE’nin karşılamasının yanı sıra,  hastanenin donanımına da diğer hayırsever vatandaşlar ile beraber destek verdiğini ifade ederek, çevre düzenlemesinin de Bozdoğan Belediyesi  tarafından yapıldığını söyledi.

    Bozdoğan İlçesine üç güzel eserin kazandırılmasında duyduğu memnuniyeti dile getiren Hayırsever Vatandaş Rasim MENTEŞE, bu eserlerin yaptırılması ne kadar zor ise, yaşatılmasının da bir o kadar zor olduğunu belirtti. Bozdoğan İlçesinde yaptırdığı hastane ile İlçenin eğitim hizmetlerinin yanı sıra, sağlık hizmetlerinin de tamamlandığını ifade eden MENTEŞE, sırada ilçenin kalkınması için diğer alanlarda da yardımlarını esirgemeyerek kendilerini mutlu kılma gayretlerini sürdüreceklerini belirtip emeği geçen herkese teşekkür ederek, İlçe halkına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

    Daha sonra Bozdoğan ilçe Kaymakamı Burak Atilla TAVAS ve İlimiz Milletvekili Ahmet ERTÜRK’te birer konuşma yaparak, hastanenin bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulunup,  hayırsever MENTEŞE ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

    
-VALİ COŞ; SAĞLIK ALANINDA VATANDAŞLARIMIZA EN İYİ HİZMETİN VERİLMESİ İÇİN BÜYÜK GAYRET SARF EDİYORUZ.

    Bozdoğan ilçe entegre hastanesinin yapımını üstlenen hayırsever vatandaşımız Sayın Rasim MENTEŞE ve Saygıdeğer ailesine, Devletimiz ve Aydın halkı adına teşekkür ediyorum diyerek sözlerine başlayan İlimiz Valisi Sayın Hüseyin Avni COŞ, hayırsever vatandaşımız Rasim MENTEŞE’nin hali vakti yerinde olup da  hayırseverlik moduna geçmemiş diğer insanlarımıza da örnek olsun diyerek, her ilçemizden bir, ya da birkaç tane Saygıdeğer Rasim MENTEŞE gibi hayırsever vatandaşın çıkması halinde, bir çok sorunun yerel  imkanların katkısıyla da çözüldüğünü ifade etti.

    Sağlık hizmetlerinin Bozdoğan ilçemize yaptırılan hastane ile sınırlı olmadığını belirten Vali COŞ, konuşmasına şöyle devam etti;  Nazilli İlçemizde ihalesi yapılan 400 yataklı modern Devlet Hastanesi,  İl merkezinde planlanan ve proje çalışmaları devam eden 800 yataklı Bölge Hastanesi’nin yanı sıra,  yine İl merkezinde inşaatı devam eden 250 yataklı akıllı bina sistemiyle yönetilen ve en modern kriterlere sahip olacak olan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ni 1 yıl gibi rekor sayılacak bir sürede tamamlayarak,  inşallah bu Cumhuriyet bayramında hizmete açacağız dedi.
    
    Pek çok ülkede olduğu gibi, acil hastaların helikopterle nakil edilmelerinin, artık Aydın’da da başladığını söyleyen Vali COŞ, bu imkânların olması hepimiz içinde bir güvencedir dedi. Sağlık alanında vatandaşlarımıza en iyi hizmetin verilmesi için büyük gayret sarf ettiklerini de belirten Vali COŞ,  hayırsever vatandaşımız Rasim MENTEŞE ve Saygı değer ailesinin yanı sıra emeği geçen herkese teşekkür ederek, hastanenin hayırlı ve uğurlu olması temenni etti.

    Vali COŞ konuşmasının ardından, katkılarından dolayı hayırsever vatandaşımız Sayın Rasim MENTEŞE‘ ye Şükran plaketi hediye ettikten sonra, ilçe hastanesinin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Vali COŞ ve beraberindekiler hastane ünitelerini gezmelerinin ardından açılış töreni sona erdi.