İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ. 13.09.2011

T.C.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

SAYI: 2011/68

 

ANKARA - (13.09.2011) – İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Almanya Göç, Mülteciler ve Entegrasyon Bakanı Maria Böhmer ve beraberindeki Alman parlamenterlerle görüştü. 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, görüşme öncesi yaptığı açıklamada Türkiye'yi ziyaret eden konuk bakan ile iki bakanlık arasında, ülkeleri ve toplumları ilgilendiren konulara ilişkin resmi görüşme yapacaklarını, her iki bakanlığın heyetlerinden oluşan bu resmi görüşmede, Almanya ile Türkiye arasında güncel olan konuları değerlendireceklerini söyledi.

Almanya Göç, Mülteciler ve Entegrasyon Bakanı Maria Böhmer de iki ülke arasındaki İş Gücü Anlaşmasının 50. yılı dolayısıyla Türkiye'yi ziyaret ettiğini belirterek, Almanya'da yıl dönümü dolayısıyla çeşitli kutlamalar yapılacağını, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de bu yıl dönümü vesilesiyle Almanya'ya resmi ziyarette bulunacağını kaydetti. 

Türkiye'ye bu gelişinde Trabzon'u ziyaret ettiğini, daha önceki ziyaretlerinde de Kayseri ve Gaziantep'e gittiğini anlatan Almanya Göç, Mülteciler ve Entegrasyon Bakanı Maria Böhmer, tüm bu bölgelerin Almanya'ya zamanında en fazla göç gönderen bölgeler olduğunu ifade etti. Almanya Göç, Mülteciler ve Entegrasyon Bakanı Maria Böhmer, 'Bu insanlar hepimizin ortak menfaati. Bu insanların entegrasyonu için çalışmaktayız. Bizim için insanlar ön planda ve bu bizim için birleştirici bir unsur' dedi. 

Açıklamaların ardından Vali Recep Yazıcıoğlu Toplantı Salonu’nda heyetlerarası görüşmelere geçildi.

İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ  İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN, ALMANYA GÖÇ, MÜLTECİLER VE ENTEGRASYON BAKANI MARİA BÖHMER İLE GÖRÜŞTÜ